نظرسنجی
  • اینستاگرام
  • توییتر
  • تلگرام
  • ایمیل
خرید از فروشگاه لاناریا

ماساژ کف سر برای جلوگیری از ریزش موماساژ کف سر برای جلوگیری از ریزش مو

ماساژ کف سر چلونه از ریزش مو جلوگیری می‌کند؟

ماساژ‌کف سر به منظور جلوگیری از ریزش مو، مزایای عمده‌‌ای را به همراه دارد و گردش خون مویرگی را افزایش می‌دهد. ماساژ کف سر برای توقف ریزش مو شامل حرکاتی مانند مالیدن ملایم و وارد کردن فشاری جزئی بر پوست کف سر از طریق انگشت‌ها و دست‌ها است. هر چند ماساژ پوست می‌تواند نتایج مفید متعددی را به دنبال داشته باشد اما بزرگترین فایده ماساژ پوست کف سر، تحریک افزایش جریان خون و هدایت آن به قسمت‌های سطحی است. به همین دلیل معمولا افرادی که با مشکل ریزش مو مواجه هستند برای کمک به حل این مشکل به ماساژ روی می‌‌آورند.

در صورتی که ماساژ به صورت حرفه‌ای و توسط فرد حرفه‌ای در این زمینه به شما آموزش داده شود می‌تواند به هدایت جریان خون به سمت فولیکول‌های مو کمک کند. به این ترتیب قدرت ریشه‌های مو نیز افزایش می‌یابد.

همچنین ماساژ کف سر باعث جلوگیری از تراکم بافت چربی انباشته شده در زیر لایه پوست سر شده که از اصلی‌ترین دلایل ریزش مو است.

ماساژ سر برای جلوگیری از ریزش مو

از طرفی ماساژ می‌تواند به افزایش آرامش کمک کند و احساس استرس را در فرد کاهش می‌دهد.

تحریک پوست که طی ماساژ صورت می‌گیرد باعث گرم شدن پوست شده و رگ‌های خونی را باز می‌کند. به این ترتیب گردش و جریان خون نیز افزیش می‌یابد.

 حتما بخوانید: آیا ماساژ سر می‌تواند سبب توقف ریزش مو شود؟مشاوره رایگان لاناریا 02140882071

وقتی جریان خون به سمت فولیکول مو افزایش یابد میزان جذب مواد مغذی از طریق مو نیز افزایش می‌یابد. برای آنکه همه فولیکول‌های مو بتوانند به مقدار کافی رشد کنند به مواد مغذی نیاز دارند.

کاهش سطح هورمون‌هایی که استرس را به دنبال دارند این امکان را برای بدن فراهم می‌کند تا با کارایی بیشتری فعالیت کند و این امر به نوبه خود توانایی فولیکول‌ها برای رشد مو را افزایش می‌دهد.

استفاده از روغن‌های مغذی در طول ماساژ کف سر می‌تواند در بهبود شرایط پوست سر، ریشه و ساقه موها بسیار موثر باشد. به این ترتیب شرایطی که در فرآیند رشد مو اختلال ایجاد می‌کنند نیز برطرف می‌شوند. از جمله این شرایط می‌توانیم به خشکی پوست و شوره نیز اشاره کرد.

اگر در ماساژ کف سر از روغن‌های طبیعی استفاده شود باعث کاهش و جلوگیری از کنید سیخ شدن موها، شکستگی و موخوره می‌گردد.

توقف ریزش مو با ماساژ سر

ماساژ کف سر برای جلوگیری از ریزش مو و یا توقف آن، علاوه بر تحریک افزایش گردش خون، احتمال رشد موهای سالم را افزایش داده و حتی به عنوان روشی برای درمان استرس و بی‌خوابی نیز توصیه شده است. اگر این ماساژ با دقت و نظم هر روزه صورت گیرد نتایج مفید‌تری را در یک دوره زمانی کوتاه‌تر به همراه خواهد داشت و اثرات درمانی مفیدی را در کنترل ریزش مو و کمک به رویش مجدد آن به دنبال خواهد داشت.

 4:22 ب.ظ  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,   


مطالب مرتبط

بالا