بازگشت
نظرسنجی

توقف ریزش مو با ماساژ سر

توقف ریزش مو با ماساژ سر

آیا ماساژ سر می تواند سبب توقف ریزش مو شود؟

ماساژ کف سر می تواند حس بسیار خوشایندی را در شما ایجاد کند. ماساژ کف سر نه تنها حس آرامش را در شما ایجاد می‌کند بلکه می‌تواند برخی از بیماری ها مانند سردرد عصبی، استرس و سینوزیت حاد را کاهش داده و شما را برای خوابی آرام در طول شب آماده می‌کند.

اگر این ماساژ به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا صورت گیرد می‌تواند تاثیر فوق العاده‌ای را هم بر رشد موها و هم بر بهبود عملکرد بدن بر جای بگذارد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ماساژ به تنهایی نمی‌تواند تنها راه حل کامل برای حل مساله ریزش مو باشد زیرا قبل از هر چیزی باید دلیل ریشه‌ای بروز این مشکل توسط پزشک بررسی شود.

یک ماساژ صحیح و درست می‌تواند روشی مکمل برای بهبود درمان ریزش موها باشد که کشیدن انگشتان دست با حرکات آرام بر روی پوست کف سر را در بر می‌گیرد .

ماساژ مو می‌تواند ریشه موها را تقویت کند و شرایط بهتری را برای پوست کف سر فراهم می‌کند. از طرفی میزان شکنندگی و آسیب پذیری موها نیز کاهش می‌یابد.

ماساژ کف سر می‌تواند با تغذیه مناسب و حفظ موهای قبلی، شدت ریزش مو را کاهش دهد.

ماساژ ، گردش ضعیف خون در کف سر را تقویت می‌کند و در واقع این جریان ضعیف خون یکی از دلایل اصلی ریزش مو است.

توقف ریزش مو با ماساژ سر

ماساژ ملایم کف سر می‌تواند پوست کف سر را گرم کند به این ترتیب رگ‌های خونی بیشتر باز می‌شوند و گردش خون در کف سر نیز افزایش می‌یابد.

به همین دلیل دکتر نوروزیان نیز برای اثربخشی محلول لاناریا و توقف ریزش مو در روش درمانی محلول لاناریا توصیه کرده است که حتما قسمت‌های دارای ریزش سر را قبل از استفاده از محلول لاناریا ماساژ دهید.

روش درمان لاناریاحتما بخوانید: روش درمان لاناریا بر حسب روش دکتر نوروزیانمشاوره رایگان لاناریا 02140882071

وقتی گردش خون در کف سر افزایش یابد میزان جذب مواد غذایی از طریق موها افزایش یافته و به این ترتیب میزان ریزش مو نیز کاهش می‌یابد.

در آزمایشات صورت گرفته بر روی موارد متعدد، نشان داده که ماساژ به روش موثر و استفاده از درمان موضعی نه تنها می‌تواند پس از سه ماه باعث کاهش ریزش مو شود، بلکه پس از چهار تا پنج ماه منجر به رشد و رویش موهای جدید می‌شود.

استرس در ریزش مو

نقش استرس‌های روحی در افزایش ریزش مو، یکی از عواملی است که به شدت در سطح دنیا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و بسیاری از محققان دریافته اند که افزایش استرس می‌تواند منجر به واکنش های فیزیولوژیکی در بدن شود که در نهایت منجر به ریزش مو می‌شود.

ماساژ کف سر می‌تواند یک روش کامل برای کاهش استرس باشد. به طور کل، کاهش هورمون‌های استرس‌زا باعث می‌شود تا بدن به شیوه موثرتر و بهتری وظایف خود را انجام دهد. به این ترتیب توانایی فولیکول‌ها برای رشد و حفظ سلامت مو افزایش می‌یابد.

بالا