بازگشت
نظرسنجی

تاثیرات منفی استفاده از ماینوکسیدیل

تاثیرات منفی استفاده از ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل نوعی وازودیلاتور است که تاثیرات مثبتی را بر حسب هر شخص در جلوگیری از ریزش مو در افراد مبتلا به آلپسیا ایجاد می‌کند. شکل فعال این دارو یعنی ماینوکسیدیل سولفات، سبب تحریک موهای بسیار ریز در پوست سر شده که فولیکول‌های مو را تولید می‌کنند و در نهایت عملکرد آنها را بهبود بخشیده و بعضاً باعث تسریع در رشد می‌گردد.

برخی از تاثیرات گزارش شده در مورد ماینوکسیدیل

معمولا تاثیرات جانبی ماینوکسیدیل، خطر جدی را برای سلامت فرد بر جای نمی‌گذارند اما در صورت تشدید این تاثیرات جانبی، ابتدا باید مصرف دارو را قطع کرده و با پزشک خود مشورت کنید.

برخی دیگر از تاثیرات جانبی استفاده از این دارو به شرح زیر بوده که در صورت مشاهده هر کدام از آنها نیاز به مراجعه فوری به پزشک وجود دارد.

تاثیرات جانبی استفاده از ماینوکسیدیل:

ο ورم کردن دست یا پا

ο اضافه وزن بی دلیل

ο احساس درد در ناحیه قفسه سینه

ο احساس گیجی و رخوت

ο از دست دادن هوشیاری

ο مشکل تنفسی

ο لرزش

ο بثورات شدید

ο ورم کردن یا سنگین شدن زبان و لب

محلول ضد ریزش مو لاناریا حتما بخوانید: محلول تقویت کننده و ضد ریزش مو لاناریامشاوره درمانی رایگان لاناریا 02140882071

همچنین برخی دیگر از کاربران این دارو به ظهور نقطه های تیره در اطراف چشم اشاره کرده اند که حتی پس از توقف استفاده از ماینوکسیدیل هم به سرعت ناپدید نشده اند.

عوارض ناشی از ماینوکسیدیل

در برخی از موارد نیز تغییراتی در رنگ موهای بدن به همراه موهای بلندتر و ضخیم تر مشاهده شده که علائم هایپرتریکوزیس یا پرمویی هستند. اولین نواحی که تحت تاثیر قرار میگیرند عبارتند از شقیقه و بین ابروها و ممکن است این علائم سه تا شش هفته پس از آغاز درمان، ظاهر شوند.

 

عوارض ماینوکسیدیل

 

حتی در برخی از موارد به التهاب پریکاردیوم یا غشای احاطه کننده قلب اشاره شده که می‌تواند شرایط بسیار جدی را برای فرد ایجاد کند.

برخلاف تصور عموم محلول رویش مو لاناریا که توسط دکتر نوروزیان به صورت تخصصی فرموله شده است به هیچ عنوان از محلول ماینوکسیدیل استفاده نمیکند.

بالا